Czy można odebrać zamówiony towar osobiście?

Tak, prosimy jednak o wcześniejsze ustalenie terminu odbioru (telefonicznie lub mailem).

Ile wynoszą koszty dostawy?

Niezależnie od wagi i wartości przesyłki, koszty są stałe i wynoszą 12 zł za przesyłkę pocztową i 32 zł za przesyłkę kurierską. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone, a odpowiedzialność za towar do momentu dostarczenia do klienta ponosi nasz sklep.

Czy możliwa jest wysyłka za zaliczeniem pocztowym/pobraniem?

Tak, jednak ze względu na ryzyko nieodebrania przesyłki i związanych z tym kosztów, zamówienia takie przyjmowane są tylko telefonicznie pod nr 505049589. Koszt przesyłki pobraniowej wynosi 20 zł w przypadku Poczty Polskiej oraz 32 zł + 1% kwoty pobrania przy przesyłce kurierskiej.

Co z dostępnością produktów?

Wszystkie produkty wyświetlane na stronie sklepu Denarius są dostępne od ręki, jeśli tylko nie są oznaczone jako „na zamówienie”. Sklep wyposażony jest w funkcję automatycznej aktualizacji stanów magazynowych, w związku z czym nie jest możliwe zamówienie towaru, którym aktualnie nie dysponujemy.

Aby sprawdzić czy sklep posiada wymaganą ilość danego produktu, wystarczy wpisać liczbę w polu „Ilość” w koszyku, a następnie kliknąć „Akceptuj zmiany” i „Realizuj zamówienie”. W przypadku braku wymaganej ilości system wyświetli komunikat o braku wymaganej liczby produktów oraz ilość dostępną.

Co z bezpieczeństwem przesyłek?

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Aż do chwili odebrania przez Państwa towaru, ryzyko związane z jego zaginięciem ponosi nasz sklep.

Ile wynosi czas dostawy?

W przypadku przesyłki kurierskiej typowy czas doręczenia przesyłki wynosi 2-3 dni od dnia zaksięgowania wpłaty na konto. W przypadku Poczty Polskiej czas ten może ulec wydłużeniu do 7 dni, zwykle jednak bywa krótszy.

Co oznaczają opisy stanów zachowania?

  • Menniczy (I) – brak wszelkich śladów użytkowania. Monety i sztabki w tym stanie nie mają żadnych defektów, zarysowań i śladów czyszczenia.
  • Okołomenniczy (II) – nie używane w obiegu, możliwe drobne uszkodzenia powstałe w mennicy w trakcie produkcji lub w czasie transportu.
  • Obiegowy (III) – nieznaczne ślady zużycia w obiegu, niewielkie rysy, małe skaleczenia brzegów.

Co oznaczają opisy typów opakowań?

  • Kapsel menniczy – moneta/sztabka znajduje się w oryginalnym kapslu producenta.
  • Kapsel – moneta/sztabka została zapakowana w kapsel (najczęściej niemieckiej firmy Leuchtturm) przez Denarius.pl. Dotyczy to głównie najpopularniejszych monet sprzedawanych przez mennice w dużych rolkach.
  • Folia mennicza – moneta/sztabka jest oryginalnie zafoliowana przez producenta.
  • Folia – moneta/sztabka została zafoliowana przez denarius.pl